Wlasna firma z europejskim funduszem spolecznym

Grupa kobiet chce, by zamiast pracować u kogoś, mieć swoją firmę. Mało jednak określa się na założenie swej działalności - albo to z braku funduszy, pomysłu i nawet lęku przed porażką. Albo bycie przedsiębiorcą to faktycznie taki wielki kawałek chleba?

Od pomysłu do inicjatyw W centralnej kolejności powinniśmy podjąć decyzję, w której branży chcemy działać. Dobrze jeśli już dawno cierpieliśmy z nią styczność na dowód poprzez pracę. Najlepiej, jeśli przejmujemy własny biznes także silne rady oraz doświadczenie dostajemy niejako w wolnym. Warto śledzić potrzeby rynku, przeprowadzać ankiety i problemy wśród przyszłych klientów. Następnym etapem jest znalezienie funduszy na otworzenie działalności. Najmniej ryzykujemy inwestując prywatną gotówkę, a jeżeli nie dysponujemy odpowiednio dużą sumą możemy użyć kredyt. Wiele kobiet ma i z unijnych dofinansowań na założenie naszej firmy. Pula dotacji wynosi zazwyczaj od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, a warunki na jakich jest przyznawana zależą od aktualnego programu.

Formalności Gry posiadamy teraz gotowy biznesplan i zabezpieczone środki finansowe możemy rejestrować firmę. W obecnym planu powtarzamy się do właściwego urzędu miasta czy gminy i zajmujemy wniosek. Informacje, jakie na chyba będziemy potrzebowaliby zapewnić to własne możliwości osobowe (adres, PESEL, numer dowodu osobistego), dane jednostki (nazwa, adres siedziby i/lub korespondencyjny) oraz przedmiot pracy swego sklepu. Załatwienie tych procedurze nie powinno zając nam wysoce niż kilka godzin.

Kupujemy wyposażenie Obecnie na poziomie zakładania działalności powinniśmy wynosić ustalone, jakiego mebla będziemy potrzebować. Podstawą jest kasa fiskalna, którą stanowić powinien każdy przedsiębiorca. Jej kursy więc z kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Tanie kasy fiskalne posiadają zazwyczaj mniejszą pamięć oraz ograniczone funkcje. Choć w grup początkujących biznesów minusy też mogą być plusami - nikt na wstępie nie potrzebuje kasy fiskalnej z największej półki, w smaku czytanie wielostronicowej instrukcji obsługi do skomplikowanego narzędzia to przeszłe na co stanowi ochotę młody biznesmen.

Podstawą każdego działania jest ciekawy system oraz wytrwałe chodzenie do końca. Po przebrnięciu początkowych tematów na pewno przyjdą kolejne, jednak dobrze zorganizowany przedsiębiorca poradzi sobie z nimi bez problemu.